София, пл. “Македония” № 1, КНСБ, ет. 2, Конферентна зала “Европа”
Лектори:
ДИМИТЪР ВОЙНОВ,
Данъчен консултант
МОНИКА ПЕТРОВА,
Началник отдел „Данъчно-осигурителна практика“ в ЦУ на НАП
ЕВГЕНИЯ ПОПОВА,
Главен експерт по приходите в ЦУ на НАП
Проф. д-р ГАНЕТА МИНКОВА,
Адвокат, Експерт по ДОПК
Home - Проведени учебни семинари - Данъчно облагане и счетоводно приключване на 2023 г. Актуални въпроси на ДОПК
|
29 ноември 2023 г. (сряда) |
||
| 13.30 – 13.35 ч. | Oткриване на семинара и уебинара |
|
| 13.35 – 17.00 ч. | Тема № 1 Промените в ЗДДС и ППЗДДС за 2023 г. Практически въпроси по ДДС. 1. Корекции на данъчната основа и начисления данък при несъбираеми вземания по доставки. 2. Корекции на данъчен кредит при бракуване на стоки. 2.1. Промени в ЗДДС, в сила от 01.01.2023 г. 2.2. Решение на СЕС по дело С-127/22 от 04.05.2023 г. 3. Задължение на регистрираните по ЗДДС лица за деклариране на наличните парични средства в касите и размера на вземанията. 4. Актуална данъчна практика по въпроси, свързани с: 4.1. Ускорената рагистрация по чл.96, ал.1 от ЗДДС. 4.2. Прилагането на нулева ставка на данъка в случаите по чл.173 от ЗДДС. 4.3. Правото на приспадане на данъчен кредит за начислен ДДС за недвижим имот, закупен в режим на съпружеска имуществена общност от физическо лице, упражняващо свободна професия . 5. Други. |
Лектор Моника Петрова |
| 15.00 – 15.30 ч. | Кафе-пауза / почивка | |
|
30 ноември 2023 г. (четвъртък) |
||
| 09.30 – 15.30 ч. | Тема № 2 Нови моменти и актуални въпроси на корпоративното подоходно облагане за 2023 г. Подготовка за годишно данъчно приключване. 1. Разпределяне на средства към собствениците след промяната в Закона за ограничаване на плащанията в брой. – Разпределяне на дивиденти в брой и по сметка. – Авансово разпределяне на дивиденти. – Скритото разпределение на печалба в брой и по сметка – допустимост, рискове и практика. 2. Деклариране на кеша и вземанията от физически лица. – Декларативни задължения за определени предприятия, свързани с касови наличности и вземания от физически лица. – Деклариране на касови наличности. – Деклариране на вземания от физически лица – собственици, персонал и подотчетни лица. – Период на деклариране, декларация и първо деклариране. 3. Промените в ЗКПО през 2023 г. – Ваучери за храна – данъчно третиране през 2023 г. и въвеждане на електронни ваучери за храна през 2024 г. – Преотстъпване на корпоративен данък. – Деклариране на авторски и лицензионни възнаграждения. 4. Подготовка за годишното данъчно приключване на 2023 г. – Данъчни постоянни разлики. – Данъчни временни разлики. – Други суми, с които се преобразува финансовия резултат. – Данъчен амортизационен план. – Данъчни загуби. – Дивиденти. – Данъци върху разходите (използване на фирмени активи и за лични нужди и др.). – Други. 5. Данъчна и съдебна практика по прилагането на ЗКПО. |
Лектор Димитър Войнов |
| 11.00 – 11.30 ч. | Кафе-пауза / почивка | |
| 13.00 – 14.00 ч. | Обедна почивка | |
| 15.30 – 16.00 ч. | Кафе-пауза / почивка | |
| 16.00 – 17.30 ч. | Тема № 3 Актуални въпроси на ДОПК. | Лектор Проф. д-р Ганета Минкова |
|
1 декември 2023 г. (петък) |
||
| 09.30 – 13.00 ч. | Тема № 4 Промени и актуални въпроси на ЗДДФЛ. Годишно облагане на доходите на физическите лица за 2023 г.
|
Лектор Евгения Попова |
| 11.00 – 11.30 ч. | Кафе-пауза / почивка | |
| 13.00 ч. | Закриване на семинара и уебинара |
Доплащания
Всички цени са с включен ДДС.
Цената за присъствения семинар включва: лекции, консултации, кафе-паузи, учебни пособия, учебни материали в електронен вид, книжката „Христо Ботев. Геният – Революционер“ и удостоверение за участие в семинар.
Цената за уебинара включва: лекции, консултации, учебни материали в електронен вид и удостоверение за участие в уебинар.
В цената на нощувката за хотел “Централ” **** е включена закуска, ползване на сауна и парна баня.
Вижте повече за Конгресен център „Глобус“ тук.
Хотел “Централ” **** е изцяло нов четиризвезден хотел в центъра на София (бул. Христо Ботев № 52), разположен в непосредствена близост до конферентната зала. Хотелът разполага с бизнес център, ресторант, лоби-бар, СПА център (джакузи, сауна, парна баня, масажен център), закрит паркинг, безжичен Интернет. Във всяка стая има телевизор с плосък екран, климатик, мини-бар, безплатен безжичен Интернет, телефон, сешоар и сейф. Страница в Интернет: www.central-hotel.com
Плащане
1. Чрез банков превод до:
ТБ “ОББ” АД
Разплащателна сметка: BG23UBBS84231010683713
BIC: UBBSBGSF
НКЦ “Решение” ООД
2. В брой в офиса на НКЦ “Решение” ООД на адрес:
София 1000, пл. Македония 1, ет. 7 /сграда на КНСБ/
Краен срок
Крайният срок за превеждане на таксата за участие и получаване на заявката при нас e
Допълнителна информация
Всеки участник може да изпрати въпросите си към лекторите предварително на нашия имейл: reshenie@trudipravo.bg.
Уебинарът ще се проведе през платформата Zoom (www.zoom.us ).
Важно! Необходимо е предварително да инсталирате Zoom на Вашето устройство от https://zoom.us/download .
Достъпът до обучението ще се осъществи чрез активиране на линк, който ще получите на посочения от Вас имейл, ден преди началото на уебинара. С този имейл ще Ви изпратим и допълнителна информация за уебинара.
Всеки участник ще може да влиза в уебинара само от едно устройство.
Технически изисквания за участие в уебинара: персонален компютър, лаптоп, таблет или мобилен телефон. Работеща аудио система на устройството (тонколона/и или слушалки). Стабилна интернет връзка.
Допълнителна информация по нашето предложение можете да получите на: 088/845-19-64 (организационни), 088/500-00-08 (заявки, фактуриране, настаняване в хотел и учебни материали), 02/981-13-76 и reshenie@trudipravo.bg.
Организаторите запазват правото си да определят минимален брой участници в уебинар от определени предприятия.
Home - Проведени учебни семинари - Данъчно облагане и счетоводно приключване на 2023 г. Актуални въпроси на ДОПК