Здравейте,
Има една пиеса на Самюъл Бекет от средата на миналия век – „В очакване на Годо“, която е станала емблематична като пример за театър на абсурда.
Споменаваме я, защото сегашната ситуация у нас много напомня за нея. Вече месеци наред всички сме в „очакване на Годо“ – в очакване нещо да се случи, нещата да се подобрят, Парламентът и правителството да заработят…
Но нищо не се случва, нещата не се подобряват, а от високите трибуни слушаме само витиевати приказки и велемъдри коментари на стари влъхви… Театър на абсурда.
И ние от „Труд и право“, и Вие – нашите абонати и читатели, чакаме. Чакаме и дългоочакваните промени в данъчните закони. Дано до края на февруари да се случат, за да се „случи“ и нашият годишник „Новото данъчно законодателство през 2025 година“. Чакаме Годо.
А междувременно издадохме и вече е при своите читатели книгата-годишник „Трудови отношения – 2025“. Тя е необходим и полезен помощник и консултант на стотици специалисти, за които проблематиката на трудовите отношения е професионално ежедневие.
Годишникът излиза за двадесет и осми пореден път и съдържа всички нови моменти в трудовото законодателство и в практиката по прилагането му, в сила за тази година. Ако още не сте си набавили тази книга, поръчайте я тук.
С интерес от всички, които се занимават с инвестиционния и строителния процес, се посрещна книгата „Новите положения в устройството на територията, благоустройството и кадастъра“. Това е второ актуализирано, преработени и допълнено издание на първата книга от 2019 г. В него са отразени всички промени в специализираното законодателство, допълнени и подкрепени с нова и важна практика на ВКС и на ВАС, както и на нови решения на Конституционния съд. Книгата е силна авторска изява на адвокат Валентина Бакалова – познато и уважавано име в професионалните среди.
Докато „очакваме Годо“, работим усилено и по новите издания на годишниците „Счетоводство – 2025“ и „Социално осигуряване – 2025“.
Вижте и другите ни очаквани заглавия на нашия сайт: www.trudipravo.bg.
Както във всеки брой на бюлетина, отново предлагаме на Вашето внимание избрана подборка на интересни и актуални публикации от книжки № 2 на съответните списания и от ЕПИ:
"Преглед на промените в Наредбата за служебните командировки и специализации в чужбина, в сила от 1 февруари 2025 година" - списание „Труд и право“ и „ЕПИ Труд и социално осигуряване“;
"Ползване на данъчните облекчения за деца при авансовото облагане на доходите през 2025 година" - списание „Счетоводство, данъци и право“ и „ЕПИ Счетоводство и данъци“;
"Правни проблеми, свързани с неправилна или непълна индивидуализация на правоимащите лица в производства по отчуждаване за държавна и общинска нужда" - списание „Собственост и право“ и „ЕПИ Собственост“;
"Оспорване на вземанията в производството по несъстоятелност" – списание „Търговско и облигационно право“ и „ЕПИ Търговско и облигационно право“.
А ето и всички наши предложения за учебни семинари до края на май:
Човешки ресурси, трудови отношения и социално осигуряване – 2025. Промени, практически въпроси, казуси, практика на МТСП, НОИ, ИА „ГИТ“ и ВКС
12 - 14 февруари 2025, София
Лектори: Д-р Томчо Томов, Марио Първанов, Елка Атанасова, Николай Стоянов, Катя Кашъмова, Десислава Христова
Човешки ресурси, трудови отношения и социално осигуряване – 2025. Промени, практически въпроси, казуси, практика на МТСП, НОИ, ИА „ГИТ“ и ВКС
19 - 21 февруари 2025, София
Лектори: Д-р Любомир Терзиев, Марио Първанов, Елка Атанасова, Теодора Дичева, Зорница Димитрова, Десислава Христова
Промените в данъчните закони за 2025 г. Данъчно облагане и счетоводно приключване на 2024 г. Актуални въпроси на ДОПК
25 - 26 февруари 2025, София
Лектори: Димитър Войнов, Валентина Василева, Евгения Попова, Росен Иванов
Актуални въпроси на гражданския и изпълнителния процес
13 - 14 март, София
Лектори: Емилия Василева, Стефан Кюркчиев, Красимир Машев, Доц. д-р Таня Градинарова
Правен режим за защита на личните данни
20 - 21 март, София
Лектори: Десислава Тошкова-Николова, Любомир Грънчаров
Практически въпроси на съсобствеността
27 - 28 март, София
Лектори: Марио Първанов, Емануела Балевска, Светлана Калинова, Камелия Маринова
Актуални въпроси на устройството на територията, строителството и кадастъра
3 - 4 април, София
Лектори: Савин Ковачев, Валентина Бакалова, Георги Даракчиев, Галина Солакова
Прилагане на Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения (ЗЗЛПСПОИН)
10 - 11 април, София
Лектори: Десислава Тошкова-Николова, Любомир Грънчаров
Обърнете специално внимание на „черешката“ от нашата Учебна програма:
Учебен семинар „Актуални въпроси на данъка върху добавената стойност“ - АРЖЕНТИНА и БРАЗИЛИЯ Това атрактивно приключение ще се проведе от 12 до 23 май по екзотичния и мечтан маршрут: Буенус Айрес – Водопадите Игуасу – Рио де Жанейро. А лектор, все пак в тези дни ще отделим и достатъчно време за обучение, ще бъде обичаната и толкова компетентна Валентина Василева.
Помислете – но не му мислете много, тъй като местата са ограничени. И бързо заявете участие. Ще бъде незабравимо изживяване!
Практически въпроси при сделките с имоти и ново строителство
15- 16 май, София
Лектори: Доц. д-р Бисерка Маринова, Камелия Маринова, Валентина Бакалова
Разгледайте Учебна програма "Пролет 2025", вижте именитите лектори, направете своя избор и се запишете навреме.
Толкова за нашите предложения през февруари.
И стига с това чакане на Годо!
Нашият музикален поздрав за Вас - "Пролетно пробуждане", нека Ви донесе, макар и даленчен, лъх на пролет!
„ТП”
|